Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Нещерівський сільський старостинський округ Обухівської міської ОТГ» (код ЄДРПОУ: 04812924) був реорганізований і увійшов до складу Обухівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Нещерів
Обухівський район, Київська область

Історія села Нещерів

Нещерів - село, центр сільської ради. Розташоване за 3 км. Від рацонного центру м. Обухів. Найближчі залізничні станції - Нові Безрадичі і Трипілля-Дніпровське, за 5 км. Площа населеного пункту - 184,8 га. Населення - 530 осіб. Кількість дворів - 455. Геральдика с. Нещерів затверджена рішенням сесії Нещерівської сільської ради від 25 травня 2010 р. №499-33-5. На території Нещерова виявлено матеріальні пам’ятники трипільської, зарубинецької, черняхівської і древньо-руської археологічних культур.      

Назву цього поселення Лаврентій Похилевич в «Сказаниях о населеленных местностях Киевской губернии» за 1864 р. виводить від імені першого заступника села: «Нещерів село на правой стороне р. Стугны напротив с.Безрадычи,раз положено среди глубоких оврагов, между коими текут в Стугну ручьи Шпиль и Аршинка. Название Нещерова происходит от слова Нестор, по-малоррссийски Нещир».

Перші писемні згадки про село датуються початком XVI ст. Нещерів входить до складу королівської даровизни Лукавиці, наданої шляхтичам Дорогостайським по річках Лукавиці і Красній. Також село згадується 16 грудня 1588 р. під час продажу маєтності П.М.Дорогостайським Київському воєводі, старості Влодимировському, князеві Василю Костянтиновичу Острозькому за 300 літ литовських грошей.

У літописі йдеться, що в 1605 р. набігом татарської орди «знищені королівські волості Копачів і Нещерів біля самого Києва».

26 жовтня 1618 р. власник Нещерова Пища-Биковський скаржився Київському воєводі, що на Нещерів набігли кримчаки.

У першій половині XVII ст. Нещерів мав статус митного містечка.

У 1743 р. сотником Київської сотні став Павло Іванович Гудим, а Нещерів- його приватним маєтком, і належав Гудим – Левковичам  до XX ст.

У 1900 р. маєток тримав Михайло Васильович Гудим – Левкович: у ньому було 242 селянські двори, в яких проживало 948 мешканців.

У Нещерові працювали цегляний завод, водяний млин, 7 вітряків і кузня.

На сьогодні Нещерівську сільську раду очолює Гуменюк Анатолій Євгенович.

Нині на території села розташовані відділок ПАТ «Обухівський» і молочно-товарна ферма (завідувач П.І.Семеняченко). В селі працює бібліотека, ФАП, поштове відділення.

Село газифіковано і телефонізовано.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua